Podział olejów do podłóg drewnianych.

Jak dzielimy oleje do podłóg ze względu na skład.

 

Oleje do podłóg drewnianych ze względu na skład można podzielić:

Oleje naturalne modyfikowane (np. HartzLack EX-1)
● Skład: Oleje pochodzenia roślinnego, żywice poprawiające wytrzymałość mechaniczną, izoparafiny i bezołowiowe substancje przyspieszające schnięcie oleju. Zawartość substancji stałych ok. 50%.

Oleje naturalne HS (np. HartzLack HS-1)
● Skład: Oleje pochodzenia roślinnego, izoparafiny i bezołowiowe substancje przyspieszające schnięcie oleju. Zawartość substancji stałych min. 90% – Olejowoski (np. HartzLack WX-1)
● Skład: Oleje naturalne i woski (twarde lub miękkie).

EX-1 – Extreme Finish Oil
Bardzo mocny olej modyfikowany przeznaczony dla podłóg bardzo silnie obciążanych. Szczególnie polecany do miejsc użyteczności publicznej. Matowy po aplikacji

HS-1 – Deep Finish Oil
Olej naturalny z niewielka ilością rozpuszczalnika (poniżej 10%). Zalecany zarówno do wnętrz publicznych jak i prywatnych. Zapewnia znakomity efekt przy wysokiej wydajności. Wśród olejów z grupy HS wyróżnia sie bardzo głębokim wnikaniem w drewno.

WX-1 – Perfect Finish Oil
Całkowicie wolny od rozpuszczalników naturalny olej z dodatkiem miękkiego wosku. Olej bardzo szybko wysycha i daje się wypolerować do połysku (dzięki zawartości wosku). Dzięki odpowiedniemu składowi w odróżnieniu od konkurencji głęboko penetruje drewno jednocześnie tworząc na jego powierzchni ochronna warstwę. Olej jest całkowicie bezpieczny i nadaje się do impregnowania zabawek drewnianych oraz powierzchni majacych kontakt z żywnością. 100% naturalnych olejów i wosków, bardzo wysoka twardość powierzchni po wypolerowaniu dzięki zastosowaniu wosku carnuba.